HAREKET ETTİĞİN SÜRECE VARSIN!

                             HAREKET ETTİĞİN SÜRECE VARSIN!

Hareket,sözlükte pasif ve stabil kalmamak, sürekli aktif olmak manalarına gelir.Hayatımızda ise vazgeçilmez bir unsurdur hareket.Etrafına bak dostum, çoğu zaman hayatını ağır çekimde yaşayan insanlar ile hareket hayatlarının vazgeçilmezi olan insanlar göreceksin.Hangileri daha mutlu ? Hangileri hayatlarından daha memnun ? Hayat hangileri için kıymet arz ediyor ? Tabi ki daima aktif olmaya çalışan, bir şeylerin ucundan tutmak için çaba harcayan, kendini hayatını mutlu etmeye vakfetmiş, çevresiyle uyum ve işbirliği içinde olan insanlar daha memnun hayatlarından.Neden bu kadar mutsuzsun ?Neden bir şeylerden hep şikayet ediyorsun ? Mutlu olmak için gayret etmesi gereken sen, neden hep mutsuzluk edebiyatı yapıyorsun ?

Hayat gerçekten çok kısa dostum, çevrendeki yaşananların, ailenin, arkadaşlarının, okulunun, hocalarının, ülkenin ve yaşadığın dünyanın farkına var. Neler yapman gerekiyor tespit et.Kendine yardım et ki kendini mutlu et. Sen mutlu oldukça etrafındakiler de mutlu olacak. Sen başarıya koşmaya çalıştıkça başarı sana senden daha fazla koşacak.Vaktini boşa harcama, vakit bizim en kıymetli hazinemizdir. Hazineyi çarçur edecek kadar akılsız olamazsın sen.Bu vatanın evladısın çünkü sen. Sana daima batıyı önder gösterdiler.Hayır önder olan sen olmalısın. Senin açtığın ufuklarda yürümeli insanlık.En önde bayrağı tutan sen olmalısın ki arkandan gelen nesiller de bayrağı tutma yarışına girsinler. Gel ve söyleyeceklerime kulak ver:

  •    Vakit en kıymetli hazinemizdir.Vakti en iyi şekilde düzene koyarak değerlendirmektir sana yakışan.
  • Hareket hayatının vazgeçilmezidir.Duruyorsan kaybedersin.Harekete geç!
  • Kendini geliştir.İlgi duyduğun alanlarda daha da uzmanlaş.Sevdikçe yapacak, yaptıkça seveceksin.
  • Yeni ilgi alanları oluştur, yapabileceğin şeyler keşfet.Sevebileceğin hobiler edin kendine.
  • Çevrenle daima etkileşim halinde olmaya çalış.Sevdiklerine sevgini daima belirt.Mutlu et mutlu ol.
  • Projelere katıl, ülkene ve kendine faydalı projeler üret.Üretken ol, girişimci ol, güvendiğin insanlarla yeni hayaller kur.
  • Önce aynı yolda beraber yürüyebileceğin dostlar bul ve sonra kendine bir yol seç.Seçtiğin yolda daha ileri gitmek için elinden gelen her şeyi yap.

Üstüne basarak söylüyorum, sev kardeşim! Aileni, arkadaşlarını, hocalarını, büyüklerini, küçüklerini, ülkeni, bayrağını, vatanını ve yaşadığın dünyayı sev.Açamadığın kilitlerin anahtarı bir tutam muhabbet ve sevgi olacak.Durma, harekete geç ve daima sev!

MUHAMMET ÖZDOĞAN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin